ruzgar
facebook instagram

Sıkça Sorulan Sorular

RüzgarNET'e web sitemizden , 0216 205 06 06 nolu telefondan veya satış mağazalarımızdan başvurabilirsiniz.
TC uyruklu vatandaşlar için (Şahsen veya vekalet ile başvurması gerekmektedir); Kimlik belgesi aslı ve fotokopisi (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) Kurumsal bağlantılar için ek olarak Ticaret Odası Kaydı ve Vergi Levhası Fotokopisi Talep edilir.
Şirketimiz Akarnet Telekom San.Ltd.Şti, Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından verilen internet servis sağlayıcılığı yetki belgesi ile hizmet veren yasal lisanslı bir firmadır.
İnternet hizmetimizi kullanırken sabit telefon hattı gerekmemektedir.
Yerleşik internet operatörleri ile ortak altyapı paylaşımı ile maaliyetler düşürülerek, bu avantaj direkt olarak abonelik ücretlerine yansımıştır.
IP adresi varsayılan olarak dinamiktir ve belirli periyotlarla değişmektedir. Ancak ücretli olarak talep eden abonelerimize statik IP adresi sağlanmaktadır.
Evet internet altyapısı olan herhangi bir adrese Nakil/Taşıma yaptırabilirsiniz
Ofisimizden nakit veya kredi kartı ile,Rüzgar Destek Uygulaması ile mobilden, internet sitemiz üzerinde bulunan Fatura Ödeme bölümünden kredi kartınız ile veya Havale ve EFT yolu ile hesabımızın bulunduğu bankalara hesaptan hesaba ödeme yolu ile ödeme yapabilirsiniz.
Hiç bir tarifemizde yükleme ve indirme kotası bulunmamaktadır. Tarifenizde bulunan hız limiti kadar sınırsız internet erişimi sağlayabilirsiniz.
Başvuru işleminin ardından 2 ile 5 iş günü içerinde kurulum tamamlanmaktadır.
Taahhütsüz paketlerde sabit fiyat garantisi BULUNMAMAKTADIR. Sabit fiyat garantili taahhütlü paketlerimizi tercih etmeniz önerilir.
Faturalar her ayın 1’inde kesilmektedir ve ayın 15’i son ödeme günüdür.
Akarnet iletişime ait banka hesap numaralarından, web sayfamızdan, Rüzgar Destek mobil uygulamamızdan, 0216 205 0606 numaramızdan ödeme yapabilirisiniz.
0216 205 0606'dan Rüzgar Destek Uygulaması veya web sitemizde Arıza Kaydı bölümünden arıza kaydınızı oluşturabilirsiniz.
Aboneliğinizi yasal olarak ıslak imzanız ile web sayfamızdan yükleyeceğiniz formdan, RÜzgar destek uygulamamızdan iptal başvurunuzu yapabilirsiniz. İptal evraklarınızın geçerli olup olmadığı hakkında bilgi almak için mesai saatleri içerisinde 0850 303 2112 iptal destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

01/06/2023 tarihinden sonra iptallerinizde

-Taahhütlü aboneliklerde; taahhüt süresi içinde iptal talebi var ise taahhüt şartlarınca ilgili bedeller tahsil edilmektedir, Taahhüt süresi sonunda iptal talebi var ise sadece son ay faturası talep edilip abonelik sonlandırılmaktadır.

-Taahhütsüz aboneliklerde; ödenmemiş kurulum ücreti bulunuyorsa son ay faturanız ile birlikte talep edilir, Kurulum ücreti ödenmiş ise sadece son ay faturanız talep edilir. Bunun haricinde iptal işleminde bağlantı ücreti ,yerinde kurulum ücreti vb. herhangibir ücret TALEP EDİLMEMEKTEDİR